SMF 2009

SZCZECIN MUSIC FEST 2009 :
 
25 kwietnia, Filharmonia w Szczecinie
 
Jedna z najlepszych europejskich orkiestr! Tworzony przez 17 muzyków zespół zachwyca dynamiką brzmień, improwizatorską swobodą i kapitalnie podanym tekstem. Poruszający się w nurcie nu jazzu zespół zaskakuje zarówno jazzowymi improwizacjami jak i hipnotyczną elektroniką, dając uderzający efekt.
 
 
 
 
 
 
 
24 maja, Zamek w Szczecinie
 
W swojej twórczości łączy takie gatunki jak: retro jazz, bossa nova z subtelnymi brzmieniami elektroniki, sięgając odważnie do włoskiej muzyki filmowej lat 60. i 70. i takich znakomitości jak Morricone czy Piccioni.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Zespół-legenda, jedna z najwspanialszych i najbardziej charakterystycznych formacji w historii muzyki afrykańskiej. Orchestra Baobab została założona w 1970 i łączy rytmy afrokubańskie, kreolskie melodie z Portugalii, rumbę z Kongo, high life oraz całą gamę lokalnych stylów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Uznawany jest za najlepszego pianistę jazzowego kilkudziesięciu ostatnich lat. Pochodzi z przedmieści Bostonu. Wychował się w rodzinie muzycznej - jego tata był trębaczem. Założył zespół "Return to Forever", który dał początek nurtowi fusion będącego mieszkanką jazzu i rocka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7 lipca, Zamek w Szczecinie
 
Muzykę Calexico najczęściej klasyfikuje się jako alternatywne country, americana, roots rock lub indie folk. Twórczość kapeli, której nazwa pochodzi od kalifornijskiego miasta, jest mocno zabarwiona wpływami latynoamerykańskimi. To nieskomplikowana, ale niebanalna muzyka, pełna delikatnych dźwięków, które są mistrzowsko poskładane i zaaranżowane.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9 lipca, Zamek w Szczecinie
 
Na scenie od ponad 40 lat.  W swojej twórczości poruszają się po rozmaitych gatunkach muzyki - od klasyki po jazz i rock. W repertuarze grupy, oprócz muzyki współczesnej, znajdują się także adaptacje muzyki jazzowej oraz rockowej. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

darmowe WEJŚCIÓWKI

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty. Więcej

Dołącz do nas