WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET

WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET
25.05.2022
Filharmonia w Szczecinie, godz. 19:00
Wojtek Mazolewski to bez wątpienia jeden z najciekawszych polskich artystów jazzowych. Lider formacji Wojtek Mazolewski Quintet i Pink Freud, w 2021 wydał także solowy album Yugen. Artysta niepokorny, autor nieoczywistych aranżacji i energetycznego połączenia tradycji z nowoczesnością.
Wojtek Mazolewski i muzycy jego kwintetu od początku powstania formacji prezentują nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Zarówno album „Polka” z 2014 roku jak i album „When Angels Fall” z 2019 roku z interpretacjami muzyki Krzysztofa Komedy zostały doskonale ocenione przez krytyków muzycznych i publiczność.
Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Analogowe brzmienie kwintetu nawiązuje do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erika Dolphy’ego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.
W swojej twórczości formacja eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu zespołu słuchają wszyscy – od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.
Wojtek Mazolewski Quintet wystąpi w składzie:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, sekwencery
Oskar Török – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy
Jakub Janicki – perkusja
 

 

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

darmowe WEJŚCIÓWKI

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty. Więcej

Dołącz do nas