SMF 2005

SZCZECIN MUSIC FEST 2005 :
 
28 lutego, Tiger Pub
 
Wybitny trębacz i kompozytor. Oprócz zespołu Sadawi prowadzi jeszcze kilka ciekawych autorskich projektów, m.in.: DetoNation Orchestra (w składzie m.in. Ed Schuller i Tony Buck), Paul Brody Octet i Tango Toy. Udziela się też mocno jako muzyk sesyjny i koncertowy, nagrywał i koncertował nie tylko z zespołami jazzowymi czy klezmerskimi, ale rownież ze sławami soul: Barry White, Shirley Bassey, The Supremes .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Występował w salach koncertowych, w synagogach i kościołach na całym świecie. Partnerował najwiekszym: Wynton Marsalis, Billy Preston, Aretha Franklin. Jego głos jest zdumiewająco podobny do głosu wielkiej Mahalii Jackson! Z tego powodu nosi miano The Prince of Gospel Music (Książę muzyki gospel).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6 października, Hala MTS
 
Moją muzykę często porównuje się do fado i bluesa. Ale morna ma wiele źródeł. Tango z Argentyny, rumbę z Kuby, muzykę afrykańską i brazylijską, a nawet szanty. W latach 60. do Mindelo zawijały statki pod różnymi banderami. Śpiewałam w klubach dla marynarzy z całego świata. I wszystkim bez względu na narodowość zawsze podobały się moje piosenki - mówiła. Na przełomie wieków Evoria była już prawdziwą gwiazdą. Jej albumy zyskiwały status złotych i platynowych płyt. W 2004 roku za album "Voz d'Amor" otrzymała nagrodę Grammy w kategorii world music. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

darmowe WEJŚCIÓWKI

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty. Więcej

Dołącz do nas