SMF 2007

SZCZECIN MUSIC FEST 2007 :
 
22 marca, Filharmonia w Szczecinie
 
Francuski kompozytor i instrumentalista, autor muzyki do kultowych filmów "Amelia" i "Good Bye Lenin!"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27 kwietnia, Bazylika archikatedralna św. Jakuba
 
Od prawie 40 lat Ladysmith Black Mambazo łączy tradycje muzyczne Afryki Południowej z muzyką gospel. Efektem spotkania jest niezwykła muzyka, metafizyczna mieszanka, która porusza słuchaczy na całym świecie niezależnie od wyznania, rasy czy tradycji kulturowych.
 
 
 
 
 
 
 
 
11 maja, Opera na Zamku
 
Jeden z najwybitniejszych amerykańskich jazzmanów młodego pokolenia. Wirtuoz saksofonów i klarnetów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Największa sława stylu fado, skarb narodowy Portugalii, gwiazda najlepszych sal koncertowych świata. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
26 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Jest córką słynnego kompozytora i saksofonisty, Jana Garbarka. W trakcie studiów aktorskich miała okazję śpiewać i od razu zwróciła uwagę przemysłu muzycznego. Debiutowała albumem " Velkommen Inn" ("Come On In") z 1992 roku. Po nagraniu płyty ruszyła w trasę koncertową i stało się oczywiste, że jest artystką z niepowtarzalnym talentem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16 września, Zamek w Szczecinie
 
Opiewa ziemię, na której się nie urodziła. Mówi i śpiewa w języku, którego nauczyła się od przyjaciół w szkole. Marzyła, żeby tańczyć, a jej dokonania wyraźnie stawiają ją na pozycji następczyni wielkiej Evory.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7 października, Filharmonia w Szczecinie
 
Ambasador bossa novy, jeden z najsłynniejszych muzyków brazylijskich, karierę rozpoczynał w latach 70-tych jako partner wielkiego Caetano Veloso, Vinicius od lat 80-tych w wielkimi sukcesami pracuje z własnymi zespołami, a jego nagrania weszły już do kanonu muzyki brazylijskiej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22 października, Opera na Zamku
 
Projekt "ID" przygotowany z udziałem światowych gwiazd : : Anna Maria Jopek - wokal, Mino Cinelu - instrumenty perkusyjne, wokal, Dhafer Youssef - oud, wokal, Marek Napiórkowski - gitara, Robert Kubiszyn - kontrabas, Jan Smoczyński - fortepian.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE ENTRANCE

Periodically we are drawing free tickets. More

Join us