SMF 2010

SZCZECIN MUSIC FEST 2010 :
 
Nils Petter Molvaer
21 kwietnia, Filharmonia w Szczecinie
 
Nils Petter Molvaer to obok Jana Garbarka najbardziej znany reprezentant norweskiego jazzu. Swój pierwszy solowy krążek nagrał w roku 1997 – była to słynna płyta „Khmer” wydana przez legendarną wytwórnię ECM. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mulatu Astatke
20 maja, Zamek w Szczecinie
 
Multiinstrumentalista, aranżer, ojciec chrzestny ethio-jazzu. Jego artystyczna droga jest niezwykłą historią Etiopczyka, który po studiach muzycznych w Londynie jako pierwszy afrykański student dostał się do prestiżowego Berklee College of Music w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiował wibrafon i perkusję w zakresie improwizacji jazzowej. Zainteresowany muzyką latynoską, nagrał pierwsze albumy już w latach 60. Na początku kolejnej dekady Astatke rozpoczął największą przygodę swojego życia z powodzeniem zaszczepiając jazz i rytmy latynoskie na grunt tradycji etiopskiej, co zaowocowało muzyczną rewolucją po jego powrocie do kraju.
 
 
 
 
 
 
 
Mariza
2 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Największa sława stylu fado, skarb narodowy Portugalii, gwiazda najlepszych sal koncertowych świata. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gotan Project
15 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Philippe Cohen Solal, Eduardo Makaroffa i Christoph H. Müller postanowili stworzyć coś zupełnie nowego i zaskakującego. Zdecydowali, że spróbują unowocześnić argentyńskie rytmy przez dodanie elementów muzyki elektronicznej. W rezultacie powstała bardzo ciekawa i oryginalna muzyka, istna fuzja tanga i muzyki współczesnej, która pozytywnie zaskoczyła zarówno publiczność, jak i krytyków.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paco De Lucia
16 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Wirtuoz flamenco, jeden z najbardziej znanych gitarzystów na świecie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marcus Miller
7 lipca, Zamek w Szczecinie
 
Ten jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków sesyjnych świata jest również wybitnym producentem, o czym świadczy liczba płyt, które nagrał w swojej karierze lub produkował, a jest ich – jak obliczyli dziennikarze – ponad 400! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE ENTRANCE

Periodically we are drawing free tickets. More

Join us