Szczecin Music Fest

Szczecin Music Fest (w skrócie SMF) jest pierwszym szczecińskim festiwalem prezentującym najważniejsze zjawiska wspołczesnej world music (muzyki świata) i jazzu. Mamy nadzieję, że festiwal ten będzie mógł stać się miejscem gdzie wystąpią artyści wielu stylów i gatunków, dla których wspólnym mianownikiem jest właśnie world music, czyli twórcze sięganie do regionalnych tradycji muzycznych.

World music jest bardzo ważnym współczesnym nurtem muzycznym i cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Często niesłusznie utożsamiane jest tylko z muzyką folkową, a tymczasem jest to jeden z najbardziej wpływowych nurtów muzycznych, który czerpie inspirację z wielu zródeł. World music to przecież zarówno muzyka latynoska (salsa, son, tango, bossa nova i inne), afro, reggae, muzyka arabska, ale także wiele odmian znanych z takich stylistyk jak blues, jazz, hip hop i wiele innych. Któż nie zna takich nazw i nazwisk: Buena Vista Social Club, Cesaria Evora, Gotan Project, Angelique Kidjo, Salif Keita, Youssou N`Dour, Natasha Atlas czy Ofra Haza?

Celem Szczecin Music Fest jest prezentacja world music i jazzu na najwyższym światowym poziomie oraz promowanie nowych, wartościowych zjawisk w obrębie tej stylistyki.

Szczecin ma wiele atutów które predystynują go do roli ważnego osrodka world music w naszym kraju - wymieńmy najważniejsze:
- położenie geograficzne - na przecięciu szlaków z północy na południe i ze wschodu na zachód, bliskość morza i granicy z Niemcami,
- wielokulturowość i tradycje (znaczna ilość repatriantów ze wschodu, wpływy niemieckie i skandynawskie, a nawet żydowskie, rodzime tradycje pomorskie oraz dziedzictwo Hanzy.

Szczecin Music Fest ma szansę stać się nie tylko wizytówką naszego miasta, ale także ważnym wydarzeniem artystycznym w skali całego kraju. Pragniemy aby Szczecin Music Fest wpisał się na stałe w festiwalową mapę kraju oraz aby było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne dla naszego miasta i regionu. Obecność światowych gwiazd jest nie tylko gwarancją sukcesu przedsięwzięcia, ale także doskonałą okazją do promocji miasta.

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE ENTRANCE

Periodically we are drawing free tickets. More

Join us