SMF 2005

SZCZECIN MUSIC FEST 2005 :
 
28 lutego, Tiger Pub
 
Wybitny trębacz i kompozytor. Oprócz zespołu Sadawi prowadzi jeszcze kilka ciekawych autorskich projektów, m.in.: DetoNation Orchestra (w składzie m.in. Ed Schuller i Tony Buck), Paul Brody Octet i Tango Toy. Udziela się też mocno jako muzyk sesyjny i koncertowy, nagrywał i koncertował nie tylko z zespołami jazzowymi czy klezmerskimi, ale rownież ze sławami soul: Barry White, Shirley Bassey, The Supremes .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30 czerwca, Zamek w Szczecinie
 
Występował w salach koncertowych, w synagogach i kościołach na całym świecie. Partnerował najwiekszym: Wynton Marsalis, Billy Preston, Aretha Franklin. Jego głos jest zdumiewająco podobny do głosu wielkiej Mahalii Jackson! Z tego powodu nosi miano The Prince of Gospel Music (Książę muzyki gospel).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6 października, Hala MTS
 
Moją muzykę często porównuje się do fado i bluesa. Ale morna ma wiele źródeł. Tango z Argentyny, rumbę z Kuby, muzykę afrykańską i brazylijską, a nawet szanty. W latach 60. do Mindelo zawijały statki pod różnymi banderami. Śpiewałam w klubach dla marynarzy z całego świata. I wszystkim bez względu na narodowość zawsze podobały się moje piosenki - mówiła. Na przełomie wieków Evoria była już prawdziwą gwiazdą. Jej albumy zyskiwały status złotych i platynowych płyt. W 2004 roku za album "Voz d'Amor" otrzymała nagrodę Grammy w kategorii world music. 
 
 
 
 
 
 
 

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE ENTRANCE

Periodically we are drawing free tickets. More

Join us